Mapa naszych startowisk do latania PPG.

 

 

Buniaki.

Startowisko bardzo wszechstronne. Duża łąka z łagodnymi pagórkami ułatwiającymi start. Obsługuje wszystkie kierunki. Prywatny właściciel pozwolił nam tam latać ale jest prośba o niepłoszenie koni często pasących się pod lasem na południu. Łąka jest koszona sezonowo. Dojazd też bardzo prosty. Zjeżdża się bezpośrednio z drogi krajowej nr 16 na szutrową drogę widoczną na mapie. Zakaz wjazdu na łąkę. Samochód powinien zostać przy drodze.

 

Konieczki.

Piaszczysta, rozległa, pagórkowata łąka należąca do Skarbu Państwa. Krótka roślinność czasami koszona. Starty praktycznie na każdy kierunek.
Dojazd z krajowej 65 Ełk-Olecko. Przy ogródkach działkowych zjazd przy stacji LPG i dalej do końca. Po dojeździe do poprzecznej uważnie w lewo w dół i po 300m po prawej jest łąka. Górki do startu do wyboru.

konieczki1.jpg

konieczki2.jpg

konieczki3.jpg

 

 

Jeziorowskie.

Teren naszego kolegi Andrzeja, na którym prowadzi agroturystykę. Teren trochę pagórkowaty. Wskazany oblot przed lądowaniem. Andrzej przyjmie każdego lotnika.

Uwagi:

Lot poniżej 300m wysokości względnej na kierunkach od N(00) do E(900) jest zabroniony. Po starcie unikamy tych kierunków:)Lelek

Startowisko pozyskane dzięki Wojtkowi-paralotniarzowi z Mikołajek. Jest położone przy drodze Ryn-st. dr. Mikołajki-Orzysz, przy miejscowości Lelek. W linii prostej znajduje się ok. 7 km od Mikołajek (kierunek NE). Na zdjęciu, które wykonałem jest przedstawiony obszar jakie obejmuje. Można z niego startować we wszystkich kierunkach, dzięki czemu wyciągarkę będzie można postawić w różnych częściach łąki. Powyższe startowisko umiejscowione jest między jeziorami i lekkimi bagniskami, które znajdują się w odległości ok 500 i 1200 m. Ponadto teren jest leciutko pofałdowany, co nie stanowi problemu. Charakterystyka terenu pozwala na tworzenie się niezłych kominów, a miejsca do lądowania jest dużo mimo występowania pobliskiego jeziora i bagna. Linie wysokiego napięcia nie występują na terenie łąki, jedynie zlokalizowałem je w pobliskiej miejscowości Lelek. Właścicielka tego terenu zezwoliła nam na korzystanie. Aktualnie latamy tam z napędami. Łąka nie jest orana na zimę. Bezproblemowo można dotrzeć do każdego miejsca pojazdem. Z tego co zauważyliśmy, mieszkańcy miejscowości Lelek są zainteresowani naszą działalnością i nie mają przeciwwskazań dopytując się kiedy znowu się pojawimy. Oczywiście pozwolenie dotyczy naszego grona.