Razem w chmurach

Pierwszy raz nasze Stowarzyszenie podjęło się realizacji projektu dofinansowanego ze środków programu "Działaj Lokalnie" IX Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych "STOPA". Projekt nosi nazwę "Razem w chmurach" a skierowane jest do młodzieży powiatu ełckiego.

Czytaj więcej: Razem w chmurach

Projektowe drony

Jednym z etapów realizacji projektu "Razem w chmurach" jest nauka latania dronami. Na pierwsze kroki wybraliśmy małe i poręczne drony Legato X1. Najlepiej radzący sobie w nauce adept sztuk lotniczych będzie "ujeżdżał" większego drona MJX-300 z funkcją FPV.
Samolot do szkolenia

Podstawowy kurs pilotażu tzw.PKP będzie realizowany przez szkołę lotniczą ROZAIRO Flight Academy Ireneusz Rozum na ultralekkim samolocie 3XTrim. Tutaj możecie zapoznać się z danymi tego samolotu.

fot.Tomasz Balcerzak - jetphotos.net


fot.Krzysztof Dusza - skrzydla.org
Oświadczenia do projektu

Poniżej znajdują się linki do dwóch bardzo ważnych oświadczeń:
- Oświadczenie o wyrażeniu zgody na udział w projekcie,
- Oświadczenie o wyrażeniu zgody na wykorzystanie wizerunku niepełnoletniego.

Rodzice lub opiekunowie prawni osób niepełnoletnich muszą przeczytać, zaakceptować i podpisać te oświadczenia przed przystąpieniem do projektu.
Osoby pełnoletnie podpiszą oświadczenie tylko na lot po szkoleniu teoretycznym.
Zajęcia w modelarni

Odbyły się pierwsze zajęcia w ramach projektu Razem w chmurach. Zajęcia w modelarni Ełckiego Centrum Kultury poprowadził modelarz, instruktor Krzysztof Stolecki. Przyszli adepci sztuk lotniczych dowiedzieli się jak funkcjonuje modelarnia, co oferuje, w co jest wyposażona i co jest w niej budowane.Czytaj więcej: Zajęcia w modelarni

Latamy dronami

Zajęcia w ramach projektu Razem w chmurach wkroczyły w kolejny etap. Rozpoczęliśmy szkolenie w zakresie sterowania dronami. Zajęcia teoretyczne i praktyczne poprowadził Grzegorz Dziedzic-pilot zawodowo pracujący dronem.

Czytaj więcej: Latamy dronami

Bliskie spotkania z paralotnią

Trzecie zajęcia z projektu "Razem w chmurach" upłynęły na doskonaleniu techniki sterowania dronami. Jako ciekawostkę pokazaliśmy też młodym adeptom sztuk lotniczych - paralotnię. Zainteresowanie nią przerosło nasze oczekiwania.

Czytaj więcej: Bliskie spotkania z paralotnią

Latamy samolotem

Dziś nastąpił kulminacyjny moment projektu "Razem w chmurach" czyli szkolenie na samolocie ultralekkim. Uczestnicy projektu najpierw przyswajali wiedzę teoretyczną, a następnie latali za sterami samolotu. Zajęcia odbyły się na lądowisku Giże k/Olecka.
Czytaj więcej: Latamy samolotem

Zawody dronów

Ostatnim etapem projektu "Razem w chmurach" było zorganizowanie zawodów dronów. Wszyscy uczestnicy projektu mogli zmierzyć się w prostych zawodach zręcznościowych, sterując dronami między specjalnie ustawionymi bramkami. Zadanie okazało się nie lada wyzwaniem, dzięki któremu mogliśmy ocenić umiejętności jakie nabyła nasza młodzież przez ostatni miesiąc.Czytaj więcej: Zawody dronów