Bliskie spotkania z paralotnią

Trzecie zajęcia z projektu "Razem w chmurach" upłynęły na doskonaleniu techniki sterowania dronami. Jako ciekawostkę pokazaliśmy też młodym adeptom sztuk lotniczych - paralotnię. Zainteresowanie nią przerosło nasze oczekiwania.

Dziś dronami ćwiczyliśmy loty przez braamki oraz precyzyjne lądowania w wyznaczonym miejscu. Umiejętności te będą potrzebne podczas zawodów, które mamy w planach rozegrać tej jesieni. O ich terminie powiadomimy.
W przerwie na ładowanie akumulatorów postanowiliśmy pokazać młodzieży paralotnię. Zaprezentowaliśmy jej budowę oraz sposób sterowania. Następnie paralotnia została zaprezentowana w powietrzu. Polegało to na jej wystartowaniu i kontroli w powietrzu. Wszyscy kursanci zgodnie postanowili spróbować jej stawiania i kontroli na ziemi. Było dużo zabawy a każde podniesienie kończyło się przebiegnięciem kilkunastu-kilkudziesięciu metrów z pełną jej kontrolą. Dobrze wróży to na przyszłość bo tylko udowadnia, że wszyscy którzy trafili do projektu, mają zdolności do utrzymywania wszelkich maszyn latających w powietrzu. Co ciekawe, swoich sił próbowali również rodzice :)