Pomoc dla ŁukaszaPOMOC DLA ŁUKASZA


Łukasz Nowakowski ma 26 lat i mieszka w mazurskich Mikołajkach. W październiku 2011 roku uległ bardzo poważnemu wypadkowi samochodowemu. Stan w jakim się znajdował był bardzo poważny, a jego szanse na przeżycie niewielkie.

Jego organizm musiał zmierzyć się z tak poważnymi uszkodzeniami ciała jak: obrzęk mózgu, uszkodzenie płuc, złamanie żuchwy, a także obojczyka. W walce o życie pomagali mu lekarze z Giżycka i Ełku, a całym sercem wspierała Go rodzina i przyjaciele. Dziś stan Łukasza jest stabilny, Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Obrzęk mózgu znacznie się zmniejszył, poza tym Łukasz samodzielnie oddycha, choć nadal w Jego ciele tkwi rurka tracheotomijna, a także sonda PEG, dobrą wiadomością jest również to, że połamane kości zrosły się. Historia ta może mieć wspaniałe zakończenie jeśli tylko Łukasz wybudzi się ze śpiączki, w której tkwi od momentu wypadku.

Patrząc codziennie na Łukasza śpiącego na łóżku wszyscy widzimy jak błądzi gdzieś pomiędzy snem a jawą. Reaguje na głosy, na dotyk, zaciskając dłoń, często otwierając oczy, ale wciąż nie może do nas wrócić. Dziś Łukasz przebywa już w domu, jest pod stałą opieką rodziny i przyjaciół, którzy spędzają z Nim całą dobę, pomagając Mu w podstawowych potrzebach fizjologicznych, ale przede wszystkim rozmową i swoją obecnością nie pozwalają mu oddalać się od naszego świata. Do codz iennej opieki potrzebne są środki higieniczne, maści oraz lekarstwa, a dla utrzymania jego organizmu w dobrej kondycji, konieczne jest właściwe odżywianie, dostarczanie odpowiedniej ilości kalorii i witamin, to wszystko ma jednak swoją cenę, która przewyższa środki finansowe rodziny. Jesteśmy również w trakcie poszukiwań specjalistycznego ośrodka rehabilitacyjnego dla Łukasza, który również będzie wymagał odpowiednich nakładów finansowych.

Łukasz jak wielu jego rówieśników i nie tylko, chciał realizować swoje marzenia. Jednym z nich było latanie na paralotni. Swoje pierwsze kroki stawiał pod okiem ojca, naszego kolegi paralotniarza Wojtka, co jest uwiecznione na tym filmie.Prosimy Państwa o pomoc, każda złotówka jest ważna. Pomóżmy Łukaszowi w walce o swoje życie, pomóżmy mu odnaleźć drogę do domu! W ciągu 2 miesięcy zostanie utworzone również konto do wpłat pieniędzy pochodzących z 1% podatku, który możecie również przeznaczyć na Łukasza. Jego rodzice znajdują się w trudnej sytuacji. Najważniejsze, że mają siły, żeby walczyć dalej, jednakże nie ukrywając, dzięki zgromadzonym pieniążkom będą mogli przywrócić go do NORMALNEGO życia. Rehabilitacja to niesamowite koszty, a tym bardziej jeśli dotyczy to jego stanu. Na jego powrót do zdrowia czeka również 3-letni synek Filip, którego bardzo kocha.

4 lutego 2012 roku odbędzie się specjalnie zorganizowany dla Łukasza koncert charytatywny w Centrum Kultury "Kłobuk" w Mikołajkach, ul. Kolejowa 6, podczas którego będą zbierane pieniążki m.in. po przez aukcję rzeczy. W tym miejscu zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy mogliby przeznaczyć jakieś przedmioty na ową aukcję, o dostarczanie ich do domu Łukasza (osoby zainteresowane proszę o kontakt na tel. 507875954). Przedmioty takie jak płyty z autografami sławnych postaci lub też pamiątki z odległych miejsc, które dla Ciebie mogą być niewartościowe, dla innych mogą okazać się bardzo cenne. Prosimy o pomoc w tej sprawie, również każda inna forma pomocy jest mile widziana.

Poniżej znajduje się nr konta na rzecz Łukasza. Wszystkie środki zgromadzone na tym koncie zostaną przeznaczone na ww. cele.

BZWBK 77 1090 1854 0000 0001 1787 0628
FUNDACJA "DLACZEGO"
ul. Górna Wilda 100/10
61-576 Poznań
Z dopiskiem "Dla Łukasza"

Do wpłat zza granicy:

  • Swift: WBKPPLPP

  • IBAN: PL i nr rachunku


Dziękujemy za okazaną pomoc zarówno w swoim imieniu, rodziców Łukasza oraz wszystkich osób, które są zaangażowane w jego ratowanie.

Inne źródła informacji na ww. temat:

http://www.mikolajki24.com/index.php/wiadomosci/pomagamy-dzieciom/5953-gramy-dla-lukasza-ktory-jest-w-spiaczce-pomozcie-nam-go-obudzic

http://www.facebook.com/events/275308039197243/