Projekt imprezy z naszym udziałem

W dniu dzisiejszym po dwóch spotkaniach w zeszłym roku z przedstawicielami władz i kilku stowarzyszeń działających na terenie gminy Stare Juchy czyli siedziby naszego stowarzyszenia,przystąpiliśmy jako partnerzy do organizacji Gminnego Dnia Dziecka.

Impreza ta odbędzie się w piątek 01 czerwca br. Od 9 rano do 15 po południu na terenie który mamy nadzieję uzyskać od gminy Stare Juchy na nasze stałe lądowisko. Szacuje się, że będzie to impreza dla około 600 dzieci. Będzie wiele konkursów, zabaw i innych atrakcji organizowanych przez stowarzyszenia, Urząd Gminy, szkołę, ośrodek kultury no i oczywiście przez nas. W związku z powyższym zarząd MSL zobowiązał się do następujących zadań:

- pokazy paralotni, napędów i wózków PPGG, (uczestniczą wszyscy członkowie)

- demonstracji startów i lądowań, (uczestniczą wszyscy członkowie)

- konkursu dla dzieci młodszych i starszych z zakresu wiedzy o lotnictwie, (tu trzeba chętnych)

- konkursu na najlepszy latawiec wykonany przez dzieci,  (tu trzeba chętnych)

- nauki sterowania latawcem komorowym, ,(tu trzeba chętnych)

- zrzutu słodyczy podczas lotu, (Andrzej i chętni)

- opracowanie i wykonanie tablicy z zasadami bezpieczeństwa podczas imprezy (regulaminu),  (tu trzeba chętnych)

- oznaczenie strefy bezpieczeństwa startów i lądowań. (uczestniczą wszyscy członkowie)

Na realizację tego projektu do dnia 5 stycznia zostanie wysłany wniosek do Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej. Liczymy na dofinansowanie w wysokości ok. 7 tys. zł.

Dlaczego piszę o tym już dzisiaj, skoro zostało jeszcze 5 miesięcy do imprezy. To proste, sam zarząd sobie z tym nie poradzi. Oczekujemy Waszej pomocy w tej szczytnej akcji. Będzie to dzień roboczy, trzeba więc już dzisiaj poustawiać sobie swoje zobowiązania i plany aby wziąć udział w naszej wspólnej zabawie. Oczekujemy też już dzisiaj na zgłoszenia Panów Pilotów do którego z zadań się zgłaszają.

Liczymy na Wasze zaangażowanie.