Rozpoczęcie sezonu 2012

W dniach 21-22 kwietnia w siedzibie Stowarzyszenia odbyło oficjalne rozpoczęcie sezonu paralotniowego.

W tym roku rozpoczęcie sezonu zrobiliśmy dość późno. Pogoda i nasz wcześniejszy wyjazd do Bassano zmusiły nas do wybranie późniejszego terminu. Dodatkowo natłok pracy spowodował, że spotkanie okazało się dość kameralne. Przybyło na nie około 10 paralotniarzy. Większość zjechała bezpośrednio po zrealizowanym w sobotę rano programie "Pytanie na śniadanie" w TVP2. Oczywiście kilku kolegów bawiło u Andrzeja już od piątku.

Konkretniej zrobiło się w sobotę wieczorem. Dzieciom została zorganizowana przejażdżka do lasu. Wszyscy zainteresowani polatali sobie po okolicy. Grześ ćwiczył spiralę, Rysiu rozpylał sztuczną mgłę Wink, Sławek uczył się stawiać skrzydło a reszta latała sobie gdzie chciała. W międzyczasie zostało rozpalone ognisko i można było raczyć się pieczoną kiełbaską. Wieczorem gdy dzieci poszły spać, nadszedł czas na saunę. Sauna pękała w szwach. 10 chłopa to dla pomieszczenia 1,5x1,5 dużo Laughing. Po saunie kąpiel w zimnej wodzie w stawie. Między sesjami w saunie oglądanie filmów oczywiście paralotniowych.

W niedzielę uszczuploną brygadę zabrałem z Andriu samochodami terenowymi na wycieczkę po gminie Stare Juchy. Zwiedzaliśmy od środka kanał łączący jeziora Ułówki i Szóstak, bunkier z czasów wojny oraz wieżę widokową w Starych Juchach. Zmęczeni rozstaliśmy się po południu. Czekamy na kolejną tak udaną imprezę!.

zdjęcia Jerry