Lądowisko 10km od Olecka oficjalnie otwarte

Ryszard Suchocki w bezpośrednim sąsiedztwie swojego gospodarstwa agroturystycznego w Giżach urządził wielofunkcyjne lądowisko trawiaste. Mogą na nim lądować awionetki o wadze do 6 ton.


Ogólnodostępne lądowisko, które oficjalnie powstało w 2013 roku, figuruje w ewidencji Urzędu Lotnictwa Cywilnego. W lipcu wylądowały na nim już pierwsze awionetki z Aeroklubu Warszawskiego, a także wiatrakowiec z Gdańska.

- Zainteresowanie lądowiskiem jest już coraz większe. Niedawno tylko w jedną sobotę skorzystało z niego aż pięć awionetek z Warszawy i dwie motolotnie. Myślę, że w przyszłości zainteresowanie będzie jeszcze większe. Lądowisko jest dostępne dla wszystkich, którzy chcą spędzić weekend na Mazurach, ale też i dla tych, którzy przylatują w celach biznesowych. Bądź, co bądź jest to ogromne skrócenie czasu podróży, bo na przykład przy dobrych warunkach pogodowych lot z Warszawy trwa niewiele ponad godzinę - mówi Ryszard Suchocki.

Lądowisko Giże położone jest w gminie Świętajno około 10 km na południowy zachód od Olecka pomiędzy jeziorami Dudeckim i Zajdy. Dysponuje oznakowanym pasem trawiastym o długości 700 m i szerokości 50 m. Wyposażone jest w rękaw wiatrowy i niezbędne oznakowanie.

DANE LĄDOWISKA GIŻE
Współrzędne: N53°59'00.1" E22°24'07.7"
Elewacja: 500 ft
Wymiary pasa: 700 x 50 m
Kierunek lądowania (GEO): 135/315

Kontakt:
Ryszard Suchocki
Giże 50
tel. 606 263 533

źródło: olecko.wm.pl

My ze swojej strony zachęcamy wszystkich lotników do odwiedzania Ryśka.
W dniach 9-11 sierpnia nastąpiło oficjalne otwarcie lądowiska. Przybyło sporo ludzi związanych z lotnictwem w tym i nasze Stowarzyszenie. Lądowisko odwiedziło też kilka samolotów z Aeroklubu Warszawskiego oraz Aeroklubu Jezior z Wilamowa.