Bartoszyckie spotkanie na latanie

W dniach 28-29 września w Bartoszycach na zaproszenie lokalnych paralotniarzy i przy naszym współudziale, odbyło się spotkanie połączone z lataniem. Gościły nas władze miasta, które ufundowały na przekąskę ciepłą grochówkę.
Nad całą imprezą czuwał lokalnie kolega Norbert znany z wożenia ludzi na paralotni w tandemie. W sobotę spotkaliśmy się w Bartoszycach na terenie dużej hali wystawowej, pod którą odbywała się wystawa lokalnej przedsiębiorczości. Niestety pogoda nie pozwoliła nam na loty w ciągu dnia. Po zakończeniu wystawy i posiłku regeneracyjnym udaliśmy się pod wieczór na lądowisko w Falczewie. Zjechało się kilkunastu paralotniarzy z czego kilku pomimo nadal wiejącego wiatru i sporych turbulencji, postanowiło polatać.
Po zachodzie słońca wszyscy zgromadziliśmy się w Motelu MILO naszego kolegi Tadeusza, gdzie do późnych godzin nocnych trwała integracja.
Rano po śniadaniu wszyscy grzecznie udaliśmy się ponownie na lądowisko w Falczewie. Cierpliwie czekaliśmy na podniesienie się mgły i dopiero wtedy zaczęły się starty. W powietrzu znalazło się około 10 paralotni a z Kikit przyleciały do nas dwie motolotnie. Przed południem słońce świeciło już dość mocno a na łące panowała bardzo rodzinna i piknikowa atmosfera. Były ciepłe napoje i przekąski oraz pieczone na ognisku kiełbaski a w powietrzu nawet latanie w tęczy.