Zakończenie szkolenia ULM

W dniu 21 grudnia na lądowisku Giże naszego kolegi Ryśka Suchockiego, tuż przed Świętami odbyło się spotkanie kończące cykl szkoleń lotniczych. Była to też dobra okazja do połamania się opłatkiem i złożenia życzeń.Spotkanie zostało zainicjowane przez naszego kolegę i instruktora samolotowego Irka Rozuma. Od wiosny prowadził szkolenie do uzyskania uprawnień na Świadectwo Kwalifikacji pilota samolotów ultralekkich. Z różnych przyczyn szkolenie w tym roku trochę się przeciągnęło i dopiero przed Wigilią była okazja wspólnie spotkać się i dokończyć je formalnym egzaminem wewnętrznym. Była to też bardzo dobra okazja do zapoznania się z częścią praktyczną kursu czyli lataniem samolotem. Praktycznie każdy kto przybył tego dnia na lądowisko Giże odbył swój pierwszy lot zapoznawczy z Irkiem na samolocie 3Xtrim. Andrzej tradycyjnie jak przystało na lotnika, przyleciał swoim wiatrakowcem, więc na lądowisku operowały w tym dniu dwie maszyny.
Gdy już słońce zaszło wszyscy przenieśli się do ciepłego pomieszczenia gospodarstwa Ryśka - Cztery Żywioły. Tam odbyło się formalne zakończenie kursu teoretycznego w postaci zdania wewnętrznego egzaminu, który składał się z testów z 10 przedmiotów. Wszyscy uczestnicy zaliczyli go pozytywnie.
Po egzaminie wszyscy zgromadzeni piloci, kandydaci na pilotów i osoby towarzyszące przełamali się opłatkiem i złożyli sobie nawzajem życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Po tym dzięki gościnności Ryśka wszyscy przystąpili do kosztowania wigilijnych dań kuchni mazurskiej. Jedzenie było przepyszne a zadowoleni zdanym egzaminem kursanci oddali się długim rozmowom na tematy oczywiście lotnicze. Nie zabrakło też śpiewania kolęd. Lotnicy są bardzo wszechstronni a gospodarstwo Ryśka co chwila zadziwia. Znalazły się prawdziwe elektryczne organy oraz potrafiący na nich grać kolega i po chwili wszyscy śpiewali świąteczne pieśni.
Zwieńczeniem spotkania było oczywiście rozdanie przez Irka zaświadczeń ukończenia części teoretycznej szkolenia lotniczego na samoloty ultralekkie. Część praktyczna rozpocznie się dopiero w przyszłym roku gdy zima ustąpi wiośnie.