IV piknik paralotniarski-podsumowanie

IV Piknik paralotniarski pod nazwą "Widok z góry na Mazury" za nami.
W tym roku gościliśmy na terenie Leśnictwa Lipiny również w granicach Skomacka Osady, udostępnionym nam przez Lasy Państwowe. Frekwencja wśród pilotów jak i gości była bardzo dobra.

Pogoda można być powiedzieć, była dobra. Popadało przez chwilę przed samą imprezą ale już od 16 było przyjemnie chłodniej niż w ciągu upalnego dnia.
Nasze obozowisko tradycyjnie zaczęło powstawać już w piątek wieczorem. Wtedy to zjechali się pierwsi chętni zakosztować naszej niepowtarzalnej atmosfery. Najbardziej spragnieni wznieśli się w powietrze i rozkoszowali się mazurskimi widokami. Wieczorne ognisko skupiło wszystkich przybyłych na wspólnej integracji.
W sobotę rano tuż po 5:00 w powietrze wznieśli się pierwsi chętni. Pogoda była idealna. Poranne lekkie ochłodzenie zachęcało raczej do dłuższego leżenia, ale powoli przebijające się przez drzewa słońce, skutecznie obudziło najdłużej śpiących. Po porannych lotach i śniadaniu przyszła pora na szykowanie terenu na przybycie gości. Został odgrodzony i oznaczony pas startowy dla samolotów.
Około południa, gdy było już bardzo gorąco większość biwakowiczów udała się nad jezioro.
Do godziny 16 trwało rozstawianie stoisk dla gości.
Zgodnie z planem od 16:00 zaczęli zjeżdżać się pierwsi widzowie i mogliśmy rozpocząć piknik. Było sporo atrakcji szczególnie dla najmłodszych, którzy mogli pobawić się na dmuchanym placu zabaw, zjeść darmowy popcorn, pojeździć samochodami terenowymi z EŁKstremalnymi 4x4, poszukać min na specjalnie przygotowanym przez strzelców z JS1007 z Ełku polu, postrzelać na symulatorze karabinka AK47 "Kałasznikow" oraz zasiąść za sterami prawdziwych samolotów. Przez cały czas trwania pikniku rozdawane były ankiety konkursowe dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży. Wiedzę potrzebną do udzielenia prawidłowych odpowiedzi można było na bieżąco uzyskać słuchając Maćka opowiadającego cały czas o lotnictwie.
Około 17:00 na niebie pokazały się zdalnie sterowane samoloty pilotowane przez najlepszych w regionie modelarzy z Ełku, Suwałk i Giżycka.
W trakcie całego pikniku po niebie krążyły wiatrakowiec i dwa samoloty ultralekkie, które woziły chętnych odbyć podniebną przejażdżkę.
Piknik zakończył się około godziny 20:00 ogłoszeniem wyników obu konkursów. Dzieci wylosowały cenne nagrody w postaci dronów oraz latających zabawek a trójka dorosłych w nagrodę poleciało przed zachodem słońca na mały przelot.
Wieczorem uczestnicy skupili się przy dużym ognisku.
W niedzielę od rana trwało zwijanie obozu i odloty kolegów samolociarzy .

W tym miejscu chcielibyśmy podziękować:
- pracownikom Biblioteki - Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy oraz Urzędu Gminy Stare Juchy, którzy zapewnili pomoc organizacyjną oraz zadbali o miejsce przyjazne uczestnikom Pikniku
- Nadleśnictwu Ełk, Leśnictwo Lipiny czyli panu Dariuszowi Kordysiowi za udostępnienie terenu
- sołtysowi Skomacka Osady panu Karolowi Kozłowskiemu za pomoc w przygotowaniu terenu
- kolegom z ekipy EŁKstremalni 4x4 za atrakcie samochodami terenowymi
- Cezaremu Kasprzakowi i jego strzelcom z JS1007 w Ełku za pomoc w utrzymaniu porządku i atrakcje dla dzieci

oraz wszystkim kolegom ze Stowarzyszenia, którzy bardzo aktywnie włączyli się w przygotowanie imprezy.

Sponsorzy:
FALA Sp.z o.o. z Ełku - hurtownia farb, lakierów, tynków, klejów, dekoracji oraz akcesoriów malarskich


Zdjęcia z pikniku