II piknik paralotniarski-podsumowanie

II Piknik paralotniarski za nami.
W tym roku BARDZO dopisała nam pogoda. Wielu niedowiarków nerwowo zerkało na prognozy i niebo, które jeszcze w piątek raczyło nas rzęsistym deszczem. My się jednak nie poddaliśmy i twardo stawiliśmy się w piątek wieczorem w dość silnym składzie na terenie pikniku. Rozbiliśmy obozowisko i przystąpiliśmy do integracji. Niektórzy spragnieni powietrza, tuż po ustaniu opadów, jeszcze tego samego dnia wzbili się w powietrze.


W sobotę rano tuż po 5:00 wszystkich obudził ranny ptaszek czyli Marek. Zachęcił tym pozostałych pilotów do rozpoczęcia treningu przed wieczornymi zawodami.
Od rana trwały przygotowania terenu. W ciągu dnia zjeżdżali się uczestnicy i pojedynczy goście, żeby bez tłoku obejrzeć sprzęty do latania. W tym czasie na niebie pojawiał się wiatrakowiec Andrzeja.
Zgodnie z planem od 16:00 zaczęli zjeżdżać się pierwsi widzowie i mogliśmy rozpocząć piknik. Było sporo atrakcji szczególnie dla najmłodszych, którzy mogli pobawić się na dmuchanej zjeżdżalni i trampolinie, zjeść darmowy popcorn, pojeździć quadami oraz zasiąść za sterami prawdziwych samolotów.
Około 17:00 rozpoczęliśmy amatorskie zawody paralotniowe. Pierwsi uczestnicy zmagali się jeszcze z gasnącymi podmuchami termicznymi, ale końcówka około 19:00 miała już całkiem spokojne powietrze. Rozegrane zostały: slalom ósemka na pylonach, tyczki wolno-szybko, rzut do celu oraz lądowanie na celność. Wystartowało łącznie 15 pilotów. Całość zawodów przebiegła spokojnie i przed godziną 20:00 mogliśmy już ogłosić wyniki i wręczyć zwycięzcom nagrody. I tak czołowe miejsca zajęli:
1. Michał Chilmon - Augustów
2. Ryszard Papiernik - Sochaczew
3. Karol Pietkiewicz - Bobry
4. Andrzej Rejrat - Jeziorowskie

Każdy uczestnik zawodów został nagrodzony.

W tym miejscu chcielibyśmy podziękować:
- Gminie Stare Juchy za pomoc finansową
- sołtysowi Skomacka Osady panu Karolowi za ponowne udostępnienie swojego terenu
- Andrzej Soroko i jego firmie SORBUD za dostarczenie żywności i agregatu prądotwórczego
- firmie Kreacje Przestrzenne Janusz Rosiński za przygotowanie w sobotę przepysznego obiadu dla uczestników biwaku
- firmie Mapei za dostarczenie orzeźwiających napojów
- kolegom z ekipy Błotniaki 4x4 za powożenie dzieci na quadach

oraz wszystkim kolegom ze Stowarzyszenia, którzy bardzo aktywnie włączyli się w przygotowanie imprezy.


Pierwsza tura zdjęć od naszego zaprzyjaźnionego fotografa i jednocześnie zwycięzcy zawodów Michała Chilmona oraz Danusi Matelak:

www.betterfly.pli pierwsze oficjalne zdjęcia od naszego fotografa Rafała Nowosielskiego