XV Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego KONTAKTY

W dniach 26-28 września odbyły się w Łomży XV Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego KONTAKTY. Impreza odbywa się cyklicznie co roku i skupia pilotów mikrolotowych z najbliższej okolicy. Nie mogło nas na niej zabraknąć.

Na tę edycję zamiast jak zwykle dojechać samochodem, postanowiliśmy w końcu przylecieć. Ekipa podzieliła się na dwie tury. Na piątek i sobotę samolotem polecieli Zbyszek z Kubą. Na sobotę i niedzielę wiatrakowcem polecieli Maciek z Andrzejem.
Impreza jak zwykle zgromadziła spore grono pilotów paralotni, motolotni, samolotów ultralekkich i wiatrakowców. Obecna była złota kadra narodowa PPG pod przywództwem Adama Paski, której piloci pokazali swoją klasę we wszystkich rozgrywanych konkurencjach. Dodatkową atrakcją był nocny pokaz latania wokół oświetlonych pylonów w wykonaniu Wojciecha Bógdała.
Piloci motolotni, samolotów ULM i wiatrakowców wystartowali w dwóch konkurencjach: przelot przez bramkę i lądowanie na celność. W celności lądowania po raz pierwszy wziąłem udział startując wiatrakowcem. Niestety silny, nierówny wiatr bardzo przeszkadzał wszystkim pilotom i tylko trzem motolotniarzom udało się zmieścić w wyznaczonym 2m polu z czego konkurencję wygrał Stanisław Korjo z Łomży.
Zawody w Łomży były bardzo dobrą okazją do spotkania wielu znajomych pilotów z okolicy, poznania nowych z całej Polski, wymienić się wiedzą oraz mile spędzić czas.